Jaką butelkę dla noworodka/niemowlaka wybrać?

               Jest to odwieczne pytanie każdego rodzica który spodziewa się dziecka. W obecnych czasach na rynku jest bardzo duży wybór butelek: antykolkowa, szerokootworowa, samosterylizująca, wąskootworowa itd.

               Butelki dla bobasów dzielą się ze względu na pojemność, przeznaczenie, wiek, tworzywo wykonania i wiele innych dlatego zdajemy sobie sprawę, że wybór tej jedynej jest bardzo cięzki.

               Na co zwracać uwagę, wybierając butelkę dla niemowlaka?

               Przedewszystkim trzeba zwrócić uwagę na pojemność danej butelki, jest to bardzo ważny aspekt – wielkość dobieramy do tego, w jakim wieku jest maluszek , czy karmienie mlekiem modyfikowanym rozpoczynamy od pierwszego dnia życia noworodka, czy właśnie skończyliśmy karmić piersią, a może chodzi tylko o uzupełnienie naturalnego karmienia?

               Równie ważny jest materiał, z którego butelka została wykonana. Do wyboru mamy szkło lub tworzywa sztuczne – silikon i plastik. Butelki szklane są trwalsze, łatwiej się je wyparza, ale istnieje również ryzyko ich stłuczenia. Plastikowe butelki są jednak lżejsze i bardziej odporne na zniszczenie, a silikonowe posiadają tę dodatkową zaletę, że są elastyczne – uginają się pod naciskiem, dzięki czemu są bardzo poręczne i łatwe w użytkowaniu. W każdym przypadku warto sprawdzić, czy dana butelka posiada certyfikat świadczący o bezpieczeństwie, czyli informację o tym, że w jej składzie nie znajduje się żadna niepożądana czy szkodliwa substancja.

               Kolejną bardzo ważną sprawą, jest występowanie kolek. Kolki powstają wtedy, gdy niemowlak podczas jedzenia nałyka się powietrza w takich przypadkach aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych kolek należy zakupić butelkę antykolową, która zaprojektowana jest tak by dziecko wraz z mleczkiem nie dostawało powietrza.

               Należy uświadomić sobie, że jedna butelka nie wystarczy. O wiele wygodniej korzystać z kilku. Warto więc od razu zdecydować się na zakup zestawu butelek. Na początek bobasowi wystarczą dwie butelki o pojemności do 120-150 ml, później możemy pomyśleć o zwiększeniu pojemności do 180-220 ml. Zestaw początkowy Tommee Tippee spełnia te wymagania.

Pamiętajmy jednak aby każdą butelkę sterylizować!

W razie pytań służymy naszą pomocą, serdecznie zapraszamy do konkatu z nami.

Zespół BabyBoss.